Treceți la conținutul principal

Lecturi de vara la Biblioteca Salonta in presa locala

http://www.reggeliujsag.ro/ajandekkonyvet-kap-aki-a-szunidoben-olvas/


Ajándékkönyvet kap, aki a szünidőben olvas

A nagyváradi Gheorghe Şincai Megyei Könyvtár mellett működő kulturális alapítvány a Nyári olvasmányok elnevezésű projektjével elnyerte idén a Mindig Közel Alapítvány (Fundaţia Mereu Aproape ) országos szinten meghirdetett programját, amely által 2000 kötetből álló könyvajándékot kapott. Ezeket a köteteket a megyei könyvtár egyenlően fogja szétosztani a projektben részt vevő Bihar megyei könyvtárak között.
A nagyszalontai Teodor Neş városi könyvtár is részt vesz ebben a nyári programban, mégpedig A kiapadhatatlan forrásnál címmel. A szervezőknek céljuk, hogy minél jobban ösztönözzék a gyerekeket az olvasásra, ugyanis egy országos statisztika szerint napjainkban a gyermekek csak heti egy órát töltenek ezzel a tevékenységgel.
ajandekkonyvet2
Gyerekek, akik a vakáció hétköznapjain az olvasást választják szabad idejük eltöltésére
A hajdúvárosi gyerekek a vakáció elejétől csatlakozhattak a bibliotéka olvasásbuzdító programjához. Azoknak, akik a vakáció ideje alatt ellátogatnak a könyvtárba, az ott dolgozók felajánlják, hogy az elolvasott művek után kitölthetnek egy olvasói naplót, ahova röviden le kell írniuk az olvasmány tartalmát is, és ezért a szünidő végén értékes könyveket kapnak ajándékba.
Rugina Irina könyvtáros elmondta lapunknak, hogy a gyerekek olvasói naplóit korosztály szerint csoportosítják, mégpedig három kategóriára osztják őket. Mint kiderült, elég sok gyerek érdeklődik az olvasás iránt, jelenleg 15 olvasói napló van leadva, de a vakáció végére még számítanak több jelentkezésre is. Főként az ifjúsági regények iránt van nagy kereslet, azok közül is a modernebbeket kedvelik a szalontai fiatalok. Nagyon közkedveltek Meg Cabot művei, a Pöttyös könyvek, a kisebbek körében Bartos Erika meséi, és a rajzfilmből jól ismert újságíró egér, Geronimo Stilton könyvváltozatáért rajonganak. Megfigyelésük szerint a mai gyerekek a vékonyabb, szépen illusztrált kiadványokat szeretik. Megtudtuk, hogyA kiapadhatatlan forrásnál elnevezésű projektben a vakáció végéig lehet résztvenni, az ajándék könyvek szétosztása iskolakezdésre van tervezve. A könyvtárosok pontozni fogják az olvasói lap külalakját és a szép-, illetve a helyesírást is. Mindezek ellenére a könyvjutalom mennyisége a leadott naplók számával lesz arányos. Az egyedüli hátránya a könyveknek az, hogy mindegyik román nyelven van, viszont előnyük, hogy mindegyik kötelező iskolai olvasmány.
A könyvtáros tudomásunkra hozta, hogy a hajdúvárosban sokan csak azért nem vesznek részt a projektben, mert visszariadnak a naplók kitöltésétől. Mindemellett nagyon sok visszatérő kis olvasójuk van, akik nagy érdeklődéssel várják az új kötetek érkezését, ugyanis a könyvtár a várostól anyagi segítséget kap e célra, és a budapesti Márai programban is részt vesznek, immár negyedjére, mely által mindig értékes kötetekkel gyarapodik a hajdúvárosi téka.
Makkai Ágota


Comentarii

Postări populare de pe acest blog

16 zile de activism impotriva violentei de gen

Biblioteca Judeteana “Gheorghe Sincai” si Fundatia Culturala de pe Langa Biblioteca “Gheorghe Sincai in parteneriat cu Directia Pentru Protectia Copilului Inspectoratul Judetean de Politie Bihor Inspectoratul Scolar Bihor, ONGuri locale Va invita la conferinta de deschidere a celor 16 zile de activism impotriva violentei de gen campanie internationala care se desfasoara in perioada 25 noiembrie -10 decembrie Impreuna impotriva violentei 25 noiembrie ora 17 Sala amfiteatru a Bibliotecii Judetene Gazde Ligia Mirisan director al Bibliotecii Judetene “Gheorghe Sincai” Miorita Sateanu, cetatean de onoare al municipiului Oradea, Fundatia Culturala de pe Langa Biblioteca “Gheorghe Sincai” Invitati Roxana Ojica-Urs,  Directia Pentru Protectia Copilului Otilia Vura, Fundatia “Lampas” Comisar sef Gheorghe Ungur si Comisar sef Flaviu Iova, comisar IPJ Bihor Alin Cretu psiholog  Simona Dejeu, ANITP Centrul Regional Bihor Daniela Duma, Inspect

ORASELUL COPIILOR…CUIBUL “PITIGOILOR”

“Piţigoii “mari si mici din “Ceata lui Piţigoi” s-au intâlnit Sâmbăta 10 Octombie 2015 pentru a reîncepe activităţile ocupaţionale, creative, culturale si educative si in acest an şcolar 2015/2016 . Anul acesta programul este oferit de Fundaţiei Culturale de pe lângă Biblioteca  “Gheorghe Sincai”, prin intermediul doamnei Mioriţa Săteanu, organizator a programului de activitate săptămânal, împreună cu un grup de profesori şi educatori. Tabăra se desfăşoară în fiecare  zi de Sâmbătă incepând cu orele 10,00 păna la orele 12,30 in spaţiile oferite de Oraşelul Copiilor . La prima întâlnire cântecelele si exerciţiul de pregătire pentru desen (realizarea un peisaj de toamnă) .au fost coordonate de prof. Eugenia Dragoi – artist profesionist. Voluntarele :prof. Grecu Ecaterina de la grădiniţa GPP nr. 41 si prof. Andor Muscaş Aura de la grădiniţa GPP nr. 35 au continuat activităţile de creaţie prin decoarea scoicilor si a mulajelor din gips fiecare “Pitigoi”folosindu-şi  abilitatea si

Concursul de eseuri

http://sectia-copii-bjbihor.blogspot.ro/2014/08/concurs-de-eseuri.html Concurs de eseuri Fundaţia "Mereu Aproape", în parteneriat cu Fundaţia Culturală de pe lângă Biblioteca "Gheorghe Şincai" şi Biblioteca Judeţeană "Gheorghe Şincai" Bihor a organizat concursul de eseuri "Cum am început eu să citesc", dedicat tinerilor cu vârste cuprinse între 14 şi 19 ani. Iubitorii de lectură au fost provocaţi să redacteze un eseu, în maximum 400 de cuvinte, despre cartea preferată. Peste 30 de participanţi au răspuns invitaţiei şi au pus în dificultate, prin talentul şi implicarea lor, juriul competiţiei. Astfel, Mirela Petronie, bibliotecar al secţiei de artă, Radu Deme, voluntar, şi Paul Zoţ, PR al instituţiei, au decis ca, în loc de departajare, să acorde premii pentru fiecare calitate scriitoricească de care au dat dovadă concurenţii. De la pasiune şi entuziasm la excelenţă şi sensibilitate, fiecare elev a fost răsplătit pentru efortul său. &quo